BDDK lisans ve denetimine tabi olarak kurulan elektronik para kuruluşları ve bankalar tarafından üretilebilen bu kartlar, kullanım alanları konusunda da oldukça geniş imkan sunabiliyor.

Ön ödemeli kartlar, banka kartı veya kredi kartı geçerli olan tüm işlemleriniz için kullanılabilir. Kartınıza yüklediğiniz tutarı internette ve mağazalardaki tüm POS’larda harcayabilirsiniz. Dilerseniz ATM’lerden de para yükleme ve çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ön ödemeli kartlar banka ve kredi kartlarından farklı olarak isimsiz bir şekilde de kullanılabilir. Ancak, yasal işlem kısıtlarından dolayı anonim kartlarda hesaba yatırılabilecek maksimum tutar 1250 TL olarak belirlenmiştir. Ön ödemeli kartlarla taksitli alışveriş yapılamayacağını da belirtmekte fayda var. 

Ön Ödemeli Kart ile Taksitli Alışveriş Yapılabilir mi?

Ön ödemeli kartlar banka ve kredi kartının kullanılabildiği birçok alanda kullanılabiliyor olsa da, taksitli alışveriş imkanı sunan kartlar değildir. Alışverişiniz esnasında tek çekim ile kartınızdan para tahsil edilir ve bu paranın gelecek ay ekstrenize yansıma durumu söz konusu değildir.

Ön Ödemeli Kart Sanal Kart olarak kullanılabilir mi?

Ön ödemeli kartları isterseniz fiziki isterseniz de sanal olarak temin edebilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden sanal olarak oluşturduğunuz kartlarınız anonim olarak tanımlanır. Bu anonim kartlarla maksimum 1250 TL olarak nakit işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Avantajlı Ön Ödemeli Kartınız ParamKart!

Paranızı dijitale kolayca taşımanızı sağlayan ve sunduğu avantajlarla varlığınıza değer veren yeni nesil ön ödemeli kart!

ParamKart, yüklediğiniz kadar harcayabileceğiniz ve harcamalarınızda birçok avantajdan yararlanabileceğiniz bir ön ödemeli karttır. Siz de nakitinizi dijitale taşıma sürecinde, Param’ın avantajlarından faydalanabilir ve anında ön ödemeli kart sahibi olabilirsiniz. 

7/24 para transferi, kredi kartı ile para transferi ve 50’den fazla üye işyeri anlaşması ile Param ailesine katılmak için tıklayın.

-

tr_TRTurkish