Sanal POS Kullanımının Avantajları, e-ticaret sitelerine ve kurumsal ödeme noktalarına kolayca entegre edilebilen bu sistem sayesinde her yerden kolayca ödeme alınabilir. Sanal POS, tıpkı fiziki bir POS cihazı gibi alışveriş kanalı ve kimlik doğrulama cihazı arasında çok katmanlı bir iletişim kurar. Bu sayede şirketin ve bankanın tam kontrolü altında zamandan ve lokasyondan bağımsız, hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme alabilmek mümkün olur.

Sanal POS Nasıl Çalışır?

Sanal POS uygulamaları, banka/kredi kartı ödemeleri sırasında kimlik hırsızlığını önlemek için çeşitli araçlar sunar. Yeni nesil sanal POS altyapıları, ödeme işlemlerinin güvenli ve pratik bir şekilde yapılmasını sağlar. Sanal POS sistemi, bankaların provizyon sistemine hızlı ve sorunsuz bir şekilde ulaşmak için gereken karmaşık arka plan süreçlerini ele alırken, aynı zamanda güvenlik kontrollerinin her aşamasını da eş zamanlı olarak tamamlar. VPOS sistemleri tüm bu aşamaları başarılı bir şekilde yönetir ve her işlemin verimli bir şekilde gerçekleştirilmesini garanti eder. Sanal POS sistemleri, işletmelerin veya kurumların ihtiyaçlarına uyum gösterecek şekilde konfigüre edilebilir ve ödeme/tahsilat süreci boyunca tahakkuk eden maliyetleri etkin bir şekilde azaltır.

Sanal POS Kullanımının Avantajları

  • Bu ortamda tüm ödemeler online olarak gerçekleştirilir ve satış işlemleri tüm taraflara gerçek zamanlı olarak yansıtılır.
  • İşletmeler, ödeme kanallarını abone, üye iş yeri, bayi ve kanal gibi farklı kategorilere ayırabilir. Bu sayede sistemdeki herhangi bir tanım üzerinden o tanıma uygun komisyon oranları ile tahsilat yapılabilir.
  • Uçtan uca güvenlik ile tüm işlemler ve sistem eylemleri servis sağlayıcısının kontrolü altındadır.
  • Geleneksel POS cihazlarına ve sabit yatırıma ihtiyaç duymadan çok daha uygun komisyon oranları ile POS hizmeti alabilmek mümkün olur.
  • Mobil uygulama, web arayüzü, SMS ve online ödeme entegrasyonu gibi yeni nesil ödeme araçlarını destekler.
  • Ödeme işlemi için farklı özelliklere sahip kredi/banka kartları kullanılabilir. Ayrıca kayıtlı ödeme kaynakları üzerinden hızlı ödeme talimatı da oluşturulabilir.

Sorunsuz Entegrasyon ve Uçtan Uca Güvenlik

VPOS sistemlerinin e-ticaret platformlarına, internet sitelerine ve mobil ödeme noktalarına kolaylıkla entegre olabilmesi de sanal POS kullanmanın avantajları arasında yer alır. Yeni nesil VPOS sistemleri, tüm uluslararası standartları başarıyla karşılar ve benzersiz entegrasyon bileşenleri sayesinde online mağazalar tarafından kullanılan farklı platformlarla rahatlıkla entegre edilebilir. Java, .NET, PHP ve ASP türü entegrasyon bileşenleri içerdiği için Windows, Linux ve Unix tabanlı sistemler ile uyumluluğa sahiptir. Yaygın olarak kullanılan tüm web sunucuları dahil olmak üzere online mağazalar tarafından kullanılan tüm platformlar da bu altyapılar tarafından desteklenir. Yapılan işlemler, uçtan uca doğrulanmış online işlem olarak sınıflandırılır ve tüketicilerin dolandırıcılara karşı üst seviye güvenlikle korunması sağlanır.

En Uygun Komisyonlu Sanal POS Hizmetleri

Mobil ödeme alanında ilklere imza atan ParamPOS, kullanıcılarına pratik, esnek ve avantajlı online tahsilat olanakları sunar. Kolay tahsilat özelliği ile harici bir entegrasyona ihtiyaç duymadan tahsilata hemen başlayabilmek de mümkün olur. PCI DSS, 3D Secure ve GO sertifikalı güvenlik altyapıları sayesinde müşterileriniz web sitenizden ya da e-ticaret sitenizden sorunsuz bir şekilde alışveriş yapabilir. Param ayrıcalıkları sayesinde bankalarla tek tek anlaşmaya gerek kalmadan ve cazip komisyon oranlarıyla sanal POS sahibi olabilirsiniz. Siz de cironuza en uygun komisyon oranları ile sanal POS hizmetlerinden yararlanabilir, ürün ve hizmetlerinizi daha geniş kitlelere duyurarak satışlarınızı artırabilirsiniz.

Kolay tahsilat avantajları sunan ParamPOS’a başvurun, online satış yapmaya hemen başlayın!

-

tr_TRTurkish