Günümüzün değişen alışveriş alışkanlıkları, hızla büyüyen e-ticaret ağı ve çeşitlilik kazanan ödeme araçları, işletmeleri de farklı şekillerde planlama yapmaya ve online ticarete sevk etmektedir. Geleneksel ödeme terminallerine farklı bir boyut kazandıran sanal POS ise hem işletmeler hem de kullanıcılar tarafından güvenle tercih edilmektedir.

Sanal POS Nedir?

Sanal POS, işletmelerin internet tarayıcıları üzerinden kart ödemelerini çevrimiçi olarak gerçekleştirebilecekleri güvenli bir ödeme aracıdır. Sanal olarak adlandırılır çünkü fiziki bir POS (point of sale) cihazı yerine sanal bir yazılım uygulaması aracılığıyla çalışır. Tezgah üstü kredi kartı terminalleri ve POS sistemleri geleneksel ticaret ortamında faaliyet gösteren işletmeler için idealdir. Sanal POS ise ürün ve hizmetlerini e-ticaret üzerinden satışa sunan işletmeler için en doğru ödeme alternatifleri arasında yer alır.

Banka veya kredi kartlarından fiziki bir ödeme noktasına bağlanarak değil de sanal bir VPOS uygulamasına bağlanarak aksiyon almak, sanal POS uygulamalarının temel mantığını oluşturur. Kullanıcılar kart bilgilerini sanal POS ödeme sistemine girerek, aldıkları hizmetin veya ürünün bedeli olan parayı nakit ya da kredili banka hesaplarından satıcının banka hesabına kolayca aktarabilir.

Sanal POS Kullanımının Avantajları Nelerdir?

  • Daha fazla özgürlük ve esneklik sunar. Tüm işlemler internet bağlantınız olduğu sürece her yerden, herhangi bir cihazdan ve her zaman gerçekleştirilebilir.
  • Visa, Mastercard ve Troy logolu banka kartları ile hem yurt içi hem de yurt dışı tahsilatlarınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
  • İşletmelerin rekabet güçlerini ve karlılıklarını yükseltmelerine yardımcı olur.
  • Detaylı raporlama özellikleri ile planlama yapabilmeyi kolaylaştırır.
  • Müşteriniz yanınızda olmadan hızlı ve kolay bir şekilde ödeme alabilirsiniz.
  • 3D Güvenlik, GO ve PCI DSS sertifikalı sistemler sayesinde üst düzey güvenlik hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Sanal POS Nasıl Alınır?

Sanal POS hizmetlerinden yararlanmak isteyenler için genellikle ticari bir unvana sahip olma koşulu aranır. Başvuruda bulunan şirketler şahıs şirketi, limited veya anonim şirket olabilir. İşletmeler ürün ve hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırabilmek ve yeni satış metotlarını geliştirebilmek için sanal POS altyapısından yararlanmaya hemen başlayabilir. İlk olarak firmaların ulaşılabilir bir web sayfasına sahip olmaları gerekir. Ardından bu web sitesinin SSL sertifikası ve 3D Security altyapısı gibi güvenli bir online alışveriş için yeterli donanımlara ve araçlara sahip olması istenir.

Online satışa açılacak bir web sitesinin ödeme seçenekleri arasında kredi kartı/banka kartı ile ödeme alternatifinin bulunması, ürün veya hizmetlerin satışına olanak tanıyan bir ödeme sayfasına ve alışveriş sepetine sahip olması önemlidir. Firmanın tüm iletişim bilgilerinin, satış sözleşmesinin ve şirket prensiplerinin de açıkça belirtilmesi gerekir. Bu şartları karşılayan firmalar, sanal POS için başvuruda bulunabilir ve tüm hizmetlerini 24 saat içinde kendi web siteleri üzerinden satışa sunabilir.

ParamPOS Nedir? Ne Tür Kolaylıklar İçerir?

ParamPOS, tüm bankalarla tek tek anlaşma yapmaya ihtiyaç duymadan 21 banka ile entegre olarak çalışan bir online tahsilat sistemidir. ParamPOS entegrasyonunu kullanan işletmeler hem fiziki hem de sanal iş yerlerinde müşterilerinin kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kartlarından tek çekim veya taksitli olarak ödeme alabilir. Fraud (dolandırıcılık), chargeback (ters ibraz), işlem güvenliği ve teknik aksaklık risklerini en aza indiren ParamPOS, üye işyerlerine büyük kolaylık sağlar.

Siz de en cazip komisyon oranları ile sanal POS sahibi olmak, tüm bankalara ait terminal altyapısına tek bir platformda ulaşmak ve müşterilerinize daha geniş ödeme alternatifleri sunmak için ParamPOS’a başvurun, online satış yapmaya hemen başlayın!

-

tr_TRTurkish